Zbyt wczesny wytrysk

Zbyt wczesny wytrysk to dzisiaj jeden spośród najbardziej popularnych seksualnych problemów u mężczyzn. Obecnie to poważny kłopot w wielu związkach, a do tego na całym świecie. Niemniej jednak już na początku musimy zaznaczyć, iż wytrysk spowodowany taką dolegliwością nie musi być związany z orgazmem. Wytrysk, czyli inaczej ejakulacja to zewnętrzny przejaw orgazmów, niemniej jednak nie za każdym razem w czasie orgazmu musi występować wytrysk.

Czym jest jednakże zbyt wczesny wytrysk, jakie mogą być jego przyczyny, a przede wszystkim w jaki sposób można się pozbyć takiego problemu? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule. 

Czym jest zbyt wczesny wytrysk i jakie mogą być jego przyczyny?

Zbyt wczesny wytrysk, tak jak wskazuje na to jego nazwa, to powodowanie ejakulacji przed albo w czasie stosunku jeszcze przed osiągnięciem przez mężczyznę orgazmu. Warto także zauważyć, iż mężczyźni mogą osiągać orgazmy bez ejakulacji. Są na to dwa ważne wytłumaczenia – doszło do ejakulacji wstecznej albo mężczyzna nie produkuje w ogóle nasienia.

Jakie mogą być jednakże przyczyny zbyt wczesnych wytrysków? Jest to zupełnie naturalne zjawisko jeżeli mężczyzna dopiero co zaczyna własne seksualne życie, odczuwa w tym przypadku spory stres i dyskomfort psychiczny podczas zbliżeń ze swoją partnerką. Nie ma się jednakże czego obawiać w takich przypadkach. Z upływem czasu i zdobywanym doświadczeniem taki problem zacznie po prostu zanikać. Niemniej jednak możliwe przyczyny przedwczesnych wytrysków, których mężczyzna nie ma szansy się pozbyć, to między innymi:

  • nadpobudliwość w obrębie sromowego nerwu – w wypadku kiedy impulsy przewodzone za pośrednictwem tego nerwu są zbyt szybkie i zbyt intensywne,
  • trwała nadwrażliwość żołędzi – może być ona wrodzona albo spowodowana wcześniejszymi infekcjami, zbyt szybko spowoduje u mężczyzn stan, w którym dojdzie do ejakulacji bez orgazmów,
  • problemy z napinaniem mięśni zwieraczy,
  • brak jakiejkolwiek świadomości co do dręczących problemów – panowie nierzadko nie mają pojęcia, że mają problem, a ich partnerki z uwagi na uczucie, nie wyprowadzają ich z takiego błędu,
  • zakodowane odruchowe reakcje – uprawianie seksu z wieloma kobietami, bardzo długie przerwy pomiędzy kolejnymi stosunkami, z uwagi na co mężczyźni nie mają możliwości wytworzenia w sobie kontrolowania wytrysku.

Jak można leczyć zbyt wczesne wytryski? Czy będzie to w ogóle możliwe?

Pomimo tego, że jest to dosyć poważny kłopot tyczący się sporej ilości panów, tylko niewielki ich odsetek wybiera się do lekarza. Główny powód braku chęci do udania się do specjalisty i prób rozwiązania własnych problemów, to niewątpliwie zbyt wstydliwy typ charakteru. Niemniej jednak istnieją skuteczne metody leczenia zbyt wczesnych wytrysków. Jedną spośród metod będzie iniekcja prostaglandyny do jamistych ciał, a po upływie pewnego czasu od zastosowania tejże metody, mężczyzna znacząco poprawia swoją kontrolę nad wytryskami.

Neurotomia to kolejny ze skutecznych zabiegów, którego celem jest przecinanie jednej z gałęzi nerwowej odpowiadającej za przedwczesne wytryski. Istnieje również opcja trenowania mięśni zwieraczy z zastosowaniem elektroterapii, metody skutecznej w 55 procentach. Przedwczesne wytryski są przypadłością męcząca wielu panów, niemniej jednak już pojedyncza wizyta u specjalisty może odmienić życie intymne mężczyzny. Zatem nie warto udawać, że nic się nie dzieje i mieć udane życie intymne z własną kobietą. Po co się męczyć, skoro można ten problem zażegnać w tak szybki i łatwy sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *